Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie informuje, iż mając na względzie zabezpieczenie interesów wszystkich stron biorących udział w realizacji kontraktów na inwestycje drogowe organizuje kolejne spotkania pomiędzy przedstawicielami inwestora a podwykonawcami.

Termin i miejsce najbliższego spotkania dla budowy obwodnicy w ciagu DK16 (zad.1)  to 12 lutego 2020 r., sala konferencyjna(s. 107) olsztyńskiego oddziału GDDKiA, al. Warszawska 89. godz. 9:30 - 10:30.

 

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie informuje, iż mając na względzie zabezpieczenie interesów wszystkich stron biorących udział w realizacji kontraktów na inwestycje drogowe organizuje kolejne spotkania pomiędzy przedstawicielami inwestora a podwykonawcami.

Termin i miejsce najbliższego spotkania dla budowy obwodnicy Olsztyna w ciągu DK16 (zadanie 1)  to 24 października 2019 r., sala konferencyjna (s. 107) olsztyńskiego oddziału GDDKiA, al. Warszawska 89. godz. 10.00 - 11.00.

Od 1 lipca od godz 15:00 kierowcy mogą już w pełni korzystać z całej obwodnicy Olsztyna. W poniedziałek został oficjalnie, uroczyście, z udziałem przedstawicieli administracji rządej i samorządowej otwarty ostatni około 6 km odcinek trasy - 1 km zadania1, którego wykonawcą był Interocor i 5 km odcinek zadania2, którego wykonawcą był Budimex. Do ukończenia zostały jedynie roboty wykończeniowe oraz usterki, które powstały na skutek nawałnicy, jaka przeszła ok. dwa tygodni temu w obrębie obwodnicy.

6 czerwca 2019 r. między Wykonawcą a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad zostało podpisane świadectwo przejęcia. Oznacza to, że budowa pierwszej części obwodnicy została zakończona, a roboty, jeśli się pojawią, będą dotyczyć tylko eliminowaniu ewentualnych usterek w ramach gwarancji. 12 czerwca odbyła się także ostatnia - 45 Rada Budowy. Według zapewnień Wykonawcy obu zadań,całkowite otwarcie obu odcinków obwodnicy ma nastąpić najprawdopodobniej w ostatnich dniach czerwca.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Olsztynie informuje, iż mając na względzie zabezpieczenie interesów wszystkich stron biorących udział w realizacji kontraktów na inwestycje drogowe organizuje kolejne spotkania pomiędzy przedstawicielami inwestora a podwykonawcami. Termin i miejsce najbliższego spotkania to 30 maja 2019 r., godz. 12:00–13:00 sala konferencyjna olsztyńskiego oddziału GDDKiA, al. Warszawska 89.

15.05.2019 r. na węźle południe w okolicach skrzyżowania DK51 z obwodnicą, prowadzone będą prace związane z zabezpieczeniem i ustawieniem kamer należących do Krajowego Systemu Zarządzania Ruchem.

W związku z tym zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zwężeniu do jednego pasa jezdni najpierw prawej strony, a następnie lewej strony drogi. Prace potrwają do ok. godz. 14.

Informujemy, że w trosce o jak najlepszą współpracę oraz zabezpieczenie interesów wszystkich stron biorących udział w realizacji kontraktów na inwestycje drogowe, na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad został uruchomiony specjalny serwis dla podwykonawców.

Wszelkie informacje można znaleźć tu:

https://www.gddkia.gov.pl/pl/3973/Serwis-dla-podwykonawcow oraz  https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/33265/Poradnik-dla-podwykonawcow-jak-skutecznie-zadbac-o-swoje-interesy

W piątek (19.04.2019 r.) od godzin porannych Wykonawca pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna zamierza etapowo wprowadzać czasową organizację ruchu polegającą na dopuszczeniu do użytkowania dwóch łącznic (L05a i L05b) na węźle południe. To ostatni fragment węzła, który, jak dotąd był w budowie. Dzięki temu kierowcy będą mogli wyjeżdżać z obwodnicy w stronę Olsztynka bez konieczności objeżdżania całego węzła.

13 marca 2019 roku w odbyła się 42 Rada Budowy. Wykonawca przedstawił zakres robót wykonanych w poprzednim miesiącu i plan robót na miesiąc kolejny. Ze względu na panujące warunki pogodowe, a także okres zimowy, prace na budowie wykonywane były w ograniczonym zakresie. Główne roboty odbywały się na na węźle południe, gdzie budowana jest ostatnia łącznica L05, w miejscu, gdzie została rozebrana wytwórnia mas bitumicznych. Robotnicy wykonywali też prace przy ogrodzeniu trasy, uzupełnianiu i dogęszczaniu siatki. Kontynuowano także humusowanie skarp.

Kolejny termin Rady Budowy ustalono na 17 kwietnia.

Wykonawca pierwszego odcinka obwodnicy Olsztyna, informuje, że jutro (7.03.2019 r.) od ok. godz. 9:00 zacznie montaż sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu S51 z wjazdem do Mazurskich Miodów w Tomaszkowie. Wiązać się to będzie z utrudnieniami w ruchu w postaci zawężenia jezdni do jednego pasa ruchu. Roboty potrwają kilka dni i są uzależnione od opadów atmosferycznych. W przypadku ich wystąpienia, prace będą wstrzymywane, a ruch upłynniany.

Strony